Exkurze na HZS JMK Brno Lidická

09. března - 13:00
Lidická 61, 602 00 Brno

Spousta malých kluků si přeje být hasičem. A jak je to, když vyrostou? Co musí splnit, aby se mohli stát profesionálním hasičem, jakou práci budou dělat nebo jaké různé profese mohou najít u Hasičského záchranného sboru ČR uplatnění, se dozvíme na exkurzi na Hasičské stanici v Brně na Lidické ulici.

Exkurze na stanici Brno – Lidická Hasičského záchranného sboru je určena především pro zájemce o výkon povolání hasič či jiného personálu, který je součástí Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje. Náplní exkurze bude zejména seznámení se s prací a pracovním prostředí hasičů. Žáci se dozví, jaké psychické a fyzické předpoklady je nutné splnit, aby se hasičem mohli stát, dále jaké jsou požadavky na vzdělání, či jak vypadá výcvik přijatého nováčka. Seznámí se s tím, jak vypadá směnný provoz, jaké klady a zápory tato profese má. Ačkoliv jsou mezi hasiči převážně muži, exkurze se mohou určitě zúčastnit i dívky, které daná problematika zajímá. Při exkurzi bude také představeno další důležité povolání, a to operační technik či operační důstojník na lince 112.

Exkurze je určená pro zájemce z řad žáků 8. a 9. tříd brněnských základních škol. Zájemce prosíme, aby se včas přihlásili.

Přihlášení

Pokud máte zájem se exkurze také zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: sylva.stepitova@visc.cz.

Přihlašování je možné do středy 4. 3. 2020 do 9 hodin.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Hodnocení

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Program

  1. Představení stanice, součást IZS.
  2. Profese, které se u hasičů mohou uplatnit: hasič, strojník.
  3. Předpoklady pro výkon povolání (vzdělání, fyz./psych. předpoklady, apod), možnosti studia, výcvik.
  4. Všední den hasiče, klady a zápory profese.
  5. Prohlídka stanice
  6. Zhodnocení, závěrečná diskuze