Exkurze v soukromé mateřské škole

30. června - 09:00
Národního odboje 54, 664 41Troubsko

Žákům, kteří přemýšlejí, jaké povolání si zvolí pro své další směřování po základní škole, ukazujeme různé firmy, státní instituce a seznamujeme je s různými druhy profesí, v nichž by jednou mohli najít své uplatnění.

Pro žáky z 8. a 9. tříd brněnských základních škol jsme připravili exkurzi do soukromé česko-anglické školky Indián v Troubsku.

Můžete se těšit na velice příjemné a přátelské prostředí miniškolky Indián, seznámit se náplní práce pedagogů, nasát jejich nadšení a elán do práce s dětmi. Bonusem této exkurze bude krátký koučink s paní ředitelkou, která má se vzděláváním, trénováním a poradenstvím pro mladé lidi (studenty) bohaté zkušenosti.

Exkurze je určená pro žáky, kteří se zajímají o předškolní pedagogiku.

Program

  1. Představení školky a její činnosti, provozní doby.
  2. Pro jaké děti je školka určená, rozdíl státní vs. soukromé školky.
  3. Seznámení s denním režimem a aktivitami dětí.
  4. Kdo pracuje ve školce, jaké profese jsou zde potřeba, požadavky na zájemce o tato povolání, běžný pracovní den pedagoga.
  5. Prohlídka školky.
  6. Koučink, diskuze, zapojení do hry s dětmi.
  7. Závěr, zhodnocení

Termín exkurze a přihlášení

Termín exkurze bude upřesněn v souvislosti s vývojem koronavirové pandemie, v současné době jej není možné stanovit. Předpokládáme realizaci exkurze cca duben – červen 2021. Přihlašování na exkurzi bude spuštěno až s konkrétním termínem.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!