Exkurze ve společnosti Siempelkamp CZ, s.r.o.

09. října - 13:00
Blatnice pod Svatým Antonínkem 893, 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem

Žáky, studenty i jejich učitele seznamujeme s trhem práce, rozmanitými profesemi a především jim ukazujeme, jak jednotlivé profese vypadají v praxi. Bereme je na exkurze do firem, kde žáci vidí, co který pracovník vykonává, může se jej zeptat na cokoli s jeho prací spojeného a poznat tak nejlépe sám, co by jej jednou mohlo nejen bavit, ale i živit.

V malé obci Blatnice pod Sv. Antonínkem se nachází společnost Siempelkamp CZ s.r.o., která se specializuje na výrobu strojů a zařízení pro výrobu dřevařských desek. Dále také vyrábí speciální ocelové konstrukce a má sériovou výrobu strojů kompletně vybavených pneumatikou a elektrikou. Vzhledem k velikosti firmy zde nachází uplatnění stále více a více zaměstnanců s rozmanitou specializací.

Do společnosti Siempelkamp CZ, s.r.o. jsme pro žáky 8. a 9. tříd základních škol připravili exkurzi, která proběhla ve středu 9. října 2019 od 13 hodin. Exkurze byla zaměřena především na strojírenské profese a byla tedy určena pro zájemce z řad žáků, kteří se zajímají o vzdělávání a uplatnění v těchto oborech.

Přihlášení na akci

Pokud máte zájem se exkurze zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: sylva.stepitova@visc.cz.

Přihlašování bylo ukončeno. Děkujeme za Váš zájem.

Hodnocení akce

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Program

  1. Prezentace firmy, jejího výrobního programu.
  2. Strojírenská povolání – práce na CNC, montáž velkých strojů, pneumatika, hydraulika.
  3. Prohlídka výroby.
  4. Uplatnitelnost strojírenských povolání.
  5. Diskuze, vyhodnocení exkurze.

Poděkování

Exkurzí nás provedl přímo generální ředitel společnosti Ing. Michal Pospíšil. Rádi bychom mu poděkovali za velmi milé přijetí i seznámení se společností.