Jaká povolání se k Vám hodí?

21. ledna
Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, p.o., Komenského 549/23, 697 01 Kyjov

Ideální je, pokud nás naše povolání baví. Žádnou práci nikdy nebudeme dělat tak dobře a s nadšením, pokud nás nebude alespoň trochu bavit. Proto je dobré, pokud při výběru povolání vezmeme do úvahy mimo jiné také naše zájmy. Vybereme-li si povolání, které koresponduje s našimi zájmy, bude se nám také snáze studovat, v životě budeme spokojenější a v práci můžeme dosáhnout lepších výsledků.

V pondělí 21. ledna 2019 jsme zavítali na Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnickou školu v Kyjově. Zde jsme pro studenty 2. ročníku oboru Gymnázium uspořádali besedu zaměřenou na motivaci a volbu povolání.

Studenti si vyzkoušeli naše osobnostní dotazníky, zjistili, jaký jsou zájmový typ a jaká povolání jejich zájmům odpovídají. Získané výsledky jsme společně vyhodnotili a vysvětlili si, co znamenají a jak je studenti mohou při svém rozhodování o kariéře využít.

Téma: Sebehodnocení, zájmový typ.

Program

  1. Motivace
  2. Dotazníky zájmů
  3. Interpretace výsledků

Děkujeme studentům a jejich pedagogům za aktivní účast. Na závěr jsme zájemce z řad studentů pozvali na první exkurzi v naší režii, a to do společnosti BD Sensors, s.r.o. v Buchlovicích.

Těšíme se na další spolupráci!