Návštěva mateřské školy

30. září - 10:30
Národního odboje 54, 664 41Troubsko

Žákům, kteří přemýšlejí, jaké povolání si zvolí pro své další směřování po základní škole, ukazujeme různé firmy, státní instituce a seznamujeme je s různými druhy profesí, v nichž by jednou mohli najít své uplatnění.

Pro žáky z 8. a 9. tříd brněnských základních škol jsme připravili exkurzi do soukromé česko-anglické školky Indián v Troubsku, která proběhla ve středu 30. září 2020 od 10:30 hodin. Žáci poznali velice příjemné a přátelské prostředí miniškolky Indián, seznámili se náplní práce pedagogů apod. Paní ředitelka účastníkům exkurze vysvětlila rozdíly mezi státním zařízením a dětskou skupinou, poreferovala o tom, co vše je při práci s dětmi i jejich rodiči čeká. Nesmírně si vážíme také otevřenosti při sdílení vlastních zkušeností z profesního života a pozitivní motivace ke studiu předškolní pedagogiky.

Exkurze byla určená pro žáky, kteří se zajímají o předškolní pedagogiku.

Přihlášení

Pokud máte zájem se exkurze ve zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: vavrova@visc.cz.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Přihlašování bylo ukončeno. Děkujeme za Váš zájem.

Hodnocení akce

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Program

  1. Představení školky a její činnosti, provozní doby.
  2. Pro jaké děti je školka určená, rozdíl státní vs. soukromé školky.
  3. Seznámení s denním režimem a aktivitami dětí.
  4. Kdo pracuje ve školce, jaké profese jsou zde potřeba, požadavky na zájemce o tato povolání, běžný pracovní den pedagoga.
  5. Prohlídka školky.
  6. Koučink, diskuze, zapojení do hry s dětmi.
  7. Závěr, zhodnocení

Doprava

Ze zastávky Brno hl. nádraží tramvají, autobusem cesta trvá cca 30 min. V Troubsku vystoupit na autobusové zastávce Nová, dále pěšky cca 3-5 minut.