Návštěva Okresního soudu v Uh. Hradišti

24. října - 08:15
Svatováclavská 568, 686 01 Uherské Hradiště

Při volbě povolání žáci často neví, co ta či ona profese obnáší. Proto pro ně organizujeme řadu exkurzí, besed a přednášek, kde se seznámí s tím, jak vypadá pracovní náplň člověka na určité pracovní pozici, co musel splnit, aby tuto práci získal a mnohé další.

Pro žáky, kteří se zajímají o profese v oblasti práva, nabízíme možnost zúčastnit se soudního jednání a poznat, co je náplní práce soudce, obhájce či státního zástupce, jak probíhá soudní jednání, jaká pravidla se při něm musí dodržovat a mnoho dalšího.

Žáci, kteří se zajímají o profese v oblasti práva, měli možnost zúčastnit se soudního jednání a poznat, co je náplní práce soudce, obhájce či státního zástupce, jak probíhá soudní jednání, jaká pravidla se při něm musí dodržovat a mnoho dalšího.

Návštěva soudního jednání proběhla ve čtvrtek 24. října 2019 v budově Okresního soudu v Uherském Hradišti. Soudní jednání z oblasti trestního práva (porušování domovní svobody) začínalo v 8:30 hodin.

Žáci byli přítomni celému hlavnímu líčení, zjistili, jak probíhá výslech svědků, co je závěrečná řeč i rozsudek. Hlavní líčeí trvalo něco přes hodinu a žáci odcházeli spokojeni a plni dojmů.

Přihlášení na akci

Pokud máte zájem se soudního jednání také zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: sylva.stepitova@visc.cz.

Přihlašování bylo již ukončeno. Děkujeme za Váš zájem.

Hodnocení akce

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Program

  1. Sraz před budovou soudu.
  2. Úvod do problematiky.
  3. Zahájení soudního jednání.
  4. Výslechy svědků, vlastní průběh soudního jednání (konec nelze přesně stanovit).
  5. Na závěr proběhne krátká diskuse.

Poděkování

Děkujeme paní soudkyni Okresního soudu v Uherském Hradišti Mgr. Evě Šišperové za její ochotu a vstřícný přístup.