Návštěva veterinární ordinace ve Střelicích u Brna

29. dubna - 10:30
Nebovidská 38, 664 47 Střelice

Z DŮVODU NOUZOVÉHO STAVU NAŘÍZENÉHO VLÁDOU V SOUVISLOSTI S RIZIKEM KORONAVIROVÉ NÁKAZY JE EXKURZE ZRUŠENA. PO SKONČENÍ MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ DOMLUVÍME NÁHRADNÍ TERMÍN A ZÁJEMCE BUDEME INFORMOVAT.
Děkujeme za pochopení

Když si žáci vybírají obor studia a povolání, které by je mělo životem provázet, bavit a také dobře uživit, často jsou jejich představy zkreslené. Aby žáci věděli, pro jakou práci se rozhodli, jak vypadá běžný pracovní den člověka na určité pracovní pozici, co musí umět a jaké je uplatnění, organizujeme pro ně exkurze do firem, soukromých zařízení, státních i nestátních institucí a snažíme se o co nejširší nabídku exkurzí.

Pro zájemce o povolání veterinárního lékaře nebo veterinární sestry jsme připravili exkurzi do veterinární ordinace Piller ve Střelicích u Brna, kde žáci poznají jejich náplň práce, pracovní dobu, požadavky na vzdělání a mnoho dalšího. Žáci se budou také moci ptát na vše, co je kolem vzdělání a pestrosti povolání zajímá, budou přítomni běžným ordinačním činnostem, poznají vyšetření zvířátek a mnoho dalšího podle aktuálních pacientů.

Exkurze proběhne ve středu 29. dubna 2020 od 10 hodin. V den exkurze se žákům bude věnovat MVDr. Lucie Šmotková (absolventka Fakulty veterinárního lékařství v Brně) se zaměřením na chirurgii měkkých tkání, internu, onkologii, stomatologii a sonografii, dále MVDr. Tereza Dvořáková (absolventka Fakulty veterinárního lékařství v Brně) se zaměřením na internu, urologii, endokrinologii, laboratorní diagnostiku, medicínu drobných savců a ultrasonografii, provádí anestezii a chirurgii měkkých tkání.
V dopoledních hodinách se většinou provádí operační výkony, proto je možné, že žáci budou moci u tohoto výkonu být přítomni.

Všechny zájemce prosíme, aby se včas přihlásili. Maximálně se může zúčastnit 6 vážných zájemců.

Velice apelujeme na to, aby se hlásili pouze ti, kteří o exkurzi mají vážný zájem. Děkujeme za pochopení.

Přihlášení

Pokud máte zájem se exkurze také zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: vavrova@visc.cz.

Přihlašování je možné do pátku 24. dubna 2020 do 12 hodin.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Hodnocení akce

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Program

  1. Představení veterinární ordinace, její činnosti.
  2. Seznámení s chodem ordinace.
  3. Profese nacházející uplatnění ve veterinární ordinaci – veterinární lékař, veterinární sestra, jejich náplň práce, požadavky na vzdělání.
  4. Prohlídka ordinace.
  5. Diskuse, závěr.

Doprava na akci

  • vlakem z Brno hl.n. do stanice Střelice dolní (14 min. vlakem)
  • dále cca 15 min pěší chůze