Návštěva veterinární ordinace

30. června - 10:00
Brno - Bystrc

Když si žáci vybírají obor studia a povolání, které by je mělo životem provázet, bavit a také dobře uživit, často jsou jejich představy zkreslené. Aby žáci věděli, pro jakou práci se rozhodli, jak vypadá běžný pracovní den člověka na určité pracovní pozici, co musí umět a jaké je uplatnění, organizujeme pro ně exkurze do firem, soukromých zařízení, státních i nestátních institucí a snažíme se o co nejširší nabídku exkurzí.

Pro zájemce o povolání veterinárního lékaře nebo veterinární sestry jsme připravili exkurzi do veterinární ordinace v Brně – Bystrci, kde žáci poznají jejich náplň práce, pracovní dobu, požadavky na vzdělání a mnoho dalšího. Žáci se budou také moci ptát na vše, co je kolem vzdělání a pestrosti povolání zajímá, budou přítomni běžným ordinačním činnostem, poznají vyšetření zvířátek a mnoho dalšího podle aktuálních pacientů.

V dopoledních hodinách probíhají zpravidla i operační výkony, proto je možné, že žáci budou moci být u tohoto výkonu přítomni.

Program

  1. Představení veterinární ordinace, její činnosti.
  2. Seznámení s chodem ordinace.
  3. Profese nacházející uplatnění ve veterinární ordinaci – veterinární lékař, veterinární sestra, jejich náplň práce, požadavky na vzdělání.
  4. Prohlídka ordinace.
  5. Diskuse, závěr.

Termín a přihlášení

Termín exkurze bude upřesněn v souvislosti s vývojem koronavirové pandemie, v současné době jej není možné stanovit. Předpokládáme realizaci exkurze cca duben – červen 2021. Přihlašování na exkurzi bude spuštěno až s konkrétním termínem.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!