Kroužek Staré Město

Učíme se se stavebnicí Boffin

V prvním pololetí letošního školního roku jsme žáky základní školy učili pracovat se stavebnicí Boffin. Tato elektronická stavebnice je učí zábavnou formou základům fyziky.

Žáci si tak vyzkoušeli poskládat různé projekty a také, co obnáší například sestavení různých detektorů a dalších drobných elektronických zařízení.

Programování robotů mblock

A závěrem prvního pololetí jsme děti seznámili s programováním malých robotů mblock. Robotky se ovládají pomocí velmi jednoduchého grafického programu. Žáci nemusí mít ani nejmenší zkušenost s programováním pomocí přímého psaní zdrojového kódu.

Poté, co žáci vytvoří grafický program na platformě Arduino na počítači, si mohou na robotkách jednoduše otestovat, jestli je program funkční.

Zajímá tě vývoj moderních her?

V další části prvního pololetí jsme se zaměřili na výuku programování a kódování s využitím e-learningových stránek code.org, které podporují významné společnosti, jako například Amazon, Google a Facebook.

V návaznosti na zájem žáků o vývoj moderních her, jsme si ukázali, na jakém principu fungují aplikace typu Minecraft a další komplexnější hry.