Kroužek Uherské Hradiště

Naučíš se naprogramovat svou vlastní hru

Během další části jsme si vyzkoušeli programovat a pracovat s rozhraním Kodu, na jehož základech dokáží fungovat hry pro Xbox 360 a pro novější platformy operačního systému Windows. S využitím tohoto řešení si žáci zkusili vytvořit a spustit vlastní projekt – hru.

Také jsme se dostali k rozvoji kreativity v návaznosti digitálního světa, a zkusili jsem si vytvořit moderní vánoční pohlednici.

Chceš se naučit programovat?

V první části letošního školního roku jsme žáky seznámili se základy programování. Pod dohledem si vyzkoušeli vytvořit svůj první psaný zdrojový kód  a v další části se seznámili s programováním jednoduchých robotů.

Žáci si dále vyzkoušeli možnosti programování her pro více účastníků pomocí amerického nástroje CodeCombat. S využitím tohoto řešení se žákům ukázalo, jak sestavit jednoduchý vlastní projekt.

Tvorba webových stránek

V rámci výuky jsme se dostali také k vývoji webových stránek. V prvotní lekci jsme si vysvětlili stručné základy samotného vzniku webu a následně jsme se pustili do oblasti jednoduchých webových elementů a zkoušeli jsme jejich funkčnost na testovacích projektech.

Dále jsme se seznámili s pokročilejšími vlastnostmi kódování HTML šablon a seznámili jsme se s kodérskou knihovnou Bootstrap. Ještě jsme si ukázali prvky tabulky, v návaznosti na kódování webu.