Navštívili jsme 61. MSV v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh se již mnoho let těší velké oblibě a zájmu odborné i široké veřejnosti, tuzemských a zahraničních firem a politiků. O tom svědčí velká návštěvnost, obsazení výstavních pavilonů i zájem médií. Tak jsme se také přijeli podívat.

Veletrh skoro praskal ve švech, o příjezdových cestách ani nemluvě, ale stálo to za to. 

Krásný den na BVV jsme strávili setkáváním s našimi partnery, rozšiřováním stávajících kontaktů a poznáváním novinek z technického světa.

Naši partneři

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu již tradičně vystavuje několik našich partnerských společností. Velmi zajímavou prezentaci svých produktů zde měly společnosti RAVEO, s.r.o. a AMTECH, s.r.o. Něco málo z jejich výstavních stánků najdete v galerii. Děkujeme jim za velmi vstřícné přijetí i spolupráci.

Hlavní téma veletrhu

Letošní 61. ročník provázelo téma Průmysl 4.0 a chytrá továrna, což je téma velmi blízké nám i našim partnerským společnostem. 

Veletrhu vévodila především robotizace, dále zde v hojné míře byly zastoupeny firmy zaměřující se na automatizaci, elektroniku, elektrotechniku, 3D tiskárny, hydrauliku a mnoho dalšího. Vystavovaly se a předváděly velké stroje i drobné nářadí.

Aktuálně začínáme provoz našeho Technologického centra pro průmysl 4.0, které máme za účelem rozvoje technických dovedností žáků vybaveno zcela novými moderními pomůckami a stroji. Jsou to např. kolaborativní roboti, dotyková měřicí stanice, 3D tiskárny a mnoho dalšího. Zde jsme měli možnost vidět všechna tato zařízení v činnosti, poznat jejich vlastnosti a připravit se tak na zvídavost a dotazy našich žáků.

malá galerie z naší návštěvy

Těšíme se na 62. ročník!