Rozhovor se studentem Petrem H.

Petr

V minulých letech nám, ještě jako student Obchodní akademie v Uherském Hradišti, Petr vedl Kroužek programování na Základní škole na Velehradě. Náš kroužek mu ukázal nové možnosti, díky němu získal řadu zkušeností a zahájil tak cestu k vlastní kariéře. Věříme, že Petrův příběh bude inspirativní i pro řadu z Vás.

V čem spatřujete největší přínos Vašich zkušeností z vedení kroužku již v době studia na střední škole?

Jako jediný jsem po maturitě nehledal práci/školu v oboru. Během 4. ročníku jsem zjistil že bych se rád věnoval spíš diplomacii s tím, že IT vždycky bylo a je můj velký koníček.

Během léta jsem absolvoval stáž na americké ambasádě v Praze, kam se hlásilo spoustu lidí. Na tuto stáž vybrali právě mě a to díky kombinaci zkušeností, které mi dala OAUH (ekonomika, IT, úroveň angličtiny) a reference, kterou mi poskytl VISC. Řekl bych, že největší dojem udělal doporučující dopis od VISCu, který jsem samozřejmě neváhal použít. V tomto oboru to má pochopitelně větší váhu než množství certifikátů, které jsem za dobu studia na OAUH získal. Sám pan velvyslanec se zajímal o mé působení ve VISCu.

Máte již nějaké další plány kromě studia?

Dalším milníkem v mém životě bude stáž v analytickém odboru Kanceláře prezidenta republiky, kde nejsilnější váhu měla opět kombinace IT, ekonomiky a doporučujícího dopisu.

Jak tedy vnímáte činnost VISCu? Myslíte, že má smysl?

Ačkoliv se může zdát, že se VISC zaměřuje zejména na technické obory, má váhu také v jiných odvětvích. To co děláte má rozhodně smysl a jsem za tuto zkušenost rád.

Z Petrových slov máme samozřejmě radost a přejeme mu, aby jej dále provázelo nadšení z nových zkušeností.

Pokud Vás Petrův příběh zaujal a chtěli byste také s námi vést Kroužky techniky, neváhejte a ozvěte se. Naučíte se mnoho nového a zjistíte, co ve Vás dřímá. Příležitost čeká na každém rohu, jen ji musíte správně chytit!