Střední škola polytechnická Brno, Jílová, p.o.

Jílová 164/36g, 639 00 Brno

Kdo jsme?

Hlavním cílem naší školy je připravit žáky jako odborníky, kteří budou výborně zvládat jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti. Snažíme se je od prvních dnů výuky společně s rodiči naučit samostatnosti, odpovědnosti a dochvilnosti. Vlastnosti, bez kterých dobrý řemeslník v pracovním procesu neuspěje.

Od školního roku 2017/18 máme společnou výuku pro obory zedník, malíř, podlahář a montér suchých staveb. Je to forma modernizace vzdělávání, víceoborových vztahů, ale také možnost o rok posunout definitivní volbu učebního oboru.

Jsme zapojeni do pilotního projektu, který umožňuje žákům studujícím učební studijní obor mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, získat po třetím ročníku výuční list a po čtvrtém ročníku maturitu.

Praktické vyučování se provádí na začátku v dílenských prostorách, ale následně také přímo na pracovištích firem, které mají oprávnění k činnosti související s daným oborem vzdělání.

Kdo chce něčím být, měl by na Jílovou jít!

9 důvodů, proč si vybrat Jílovou

Skvělá praxe

Spolupracujeme s více než 150 firmami, abychom tobě a ostatních studentům poskytli kvalitní praxi pro tvou budoucí práci.

Kvalitní učitelé

Učitelé mají reálné zkušenosti z praxe a umí je skvěle předat dále. Nenajdeš nikoho, kdo by o všem četl jen v knihách.

Moderní vybavení

Máme nejmodernější vybavení pro všechny obory, včetně nových dílen a laboratoří. Chodí k nám testovat i z univerzit!

Úspěšnost u zkoušek

Naši studenti zvládají zkoušky bez problémů. Maturitu zvládne podle oboru i 90 % z nich a učební obory jsou na tom podobně.

Úspěchy v soutěžích

Když máte kvalitní mistry, učení je o něčem jiném! Důkazem jsou poháry z odborných soutěží, které přivezli naši studenti.

Výdělek už během studia

Za každou dobrou práci náleží odměna a tímhle heslem se řídíme i u nás na škole. Za praxi si tak můžeš i docela dobře přivydělat.

Odbornost během školy

Během studia získáš všechny potřebné certifikáty a další průkazy, které budeš k řemeslu potřebovat. Nemusíš se bát, že bys je dodělával až po škole.

Sportovní zázemí

Na Jílové podporujeme všechny sportovce. Tenis, fotbal, volejbal, hokej, posilování a další sporty – u nás si najdeš to svoje.

Škola, která naslouchá

U nás jsou studenti partneři pro diskuzi o zlepšování školy. Dveře mají otevřené nejen k panu řediteli, ale vyplňují pravidelně dotazníky spokojenosti.

Co u nás najdeš?

  • denní centrum Akvárko
  • školní poradenské pracoviště
  • domov mládeže
  • vlastní školní jídelna s kuchyní
  • výukové centrum
  • posilovna, sauna
  • sportoviště (beach volejbal, tenisové kurty, work-outové hřiště, běžecký ovál)

Výběr školy, s níž spojíte svá středoškolská léta, není určitě jednoduchý. Ať je Vaše rozhodnutí co nejlepší!
Nezapomeňte však
kdo chce něčím být, měl by na Jílovou jít.

UČÍME OBORY, SE KTERÝMI SE V ŽIVOTĚ NEZTRATÍŠ

Ať chceš jít na učební obor nebo si udělat maturitu, s každým oborem si díky skvělé praxi najdeš práci hned po škole. Nebo začneš podnikat – možností budeš mít dost.

Proč studovat na Jílové?

Nezáleží na tom, jestli si vybereš maturitní nebo učební obor – s každým z nich získáš skvělé uplatnění. Šikovní řemeslníci a technici jsou potřeba neustále, netýká se jich automatizace a o svou práci se tak bát nemusí. A pravdou je, že z Jílové vycházejí opravdu dobří absolventi.

Pro kvalitní výuku máme moderní zázemí – laboratoře, dílny i techniku, učitelé jsou opravdoví odborníci z praxe a všechny znalosti si vyzkoušíš rovnou v terénu. A za praxi dostaneš často i zaplaceno!

Ale Jílová není jen o studiu. Spousta mimoškolních aktivit, sportovních kroužků i vlastní posilovna. Pokud se rozhodneš pro Jílovou, tak ti garantujeme, že se nebudeš nudit.

Naše škola spolupracuje s více než 150 zaměstnavateli v regionu. Jednou z forem spolupráce je například umístění žáků přímo do firem, kde jsou za odvedenou práci finančně odměněni a motivováni k řádným pracovním návykům dalšími benefity. Kromě možnosti prospěchového stipendia od JMK a “Sdružení rodičů” tak mohou šikovní žáci umístění ve firmách získat navíc stipendium přímo od zaměstnavatelů.

Žákům posledního ročníku přináší spolupráce s firmami jistotu zaměstnání ihned po ukončení studia.

Jaké obory nabízíme?

Maturitní obory

Dřevostavby

Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení

Technické zařízení budov

Učební obory

Elektromechynik pro chladírenskou techniku
Elektrikář silnoproud
Instalatér
Malíř a lakýrník
Montér suchých staveb
Podlahář
Truhlář
Zedník

Nástavbové obory

Podnikání

Zkrácené

Máš výuční list nebo maturitu z jiného oboru a chceš si u nás rozšířit znalosti a zkušenosti? Tak na Jílové můžeš získat během jednoho nebo dvou let výuční list ze všech oborů, které nabízíme v běžné učební formě, a ještě jeden navíc.

Kontakt

Střední škola polytechnická Brno, Jílová, p.o.
Jílová 164/36g
639 00 Brno

+420 543 424 511
sou@jilova.cz

www.jilova.cz
Facebook profil školy